O isme ayrı parantez! “Kendini yüzde yüz Beşiktaş’a ait hissediyor”

Beşiktaş Teknik Direktörü Fernando Santos, Nevzat Demir Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenliyor.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Santos’un açıklamaları şöyle:

“Beşiktaş için zor bir kış oldu. Kışın tamamen geçtiğini söyleyemem. Beşiktaş’ı bahara getirmek için daha da çalışmak zorundayız. Bir takım şeylerini değiştiğini söyleyebiliriz ama yüzde yüz istediğim oyun anlayışı yerleşmiş değil. Oyuncular elinden geleni yapıyor. Bizim saygımızı kazandılar. Bir anda bir şey değiştirmek kolay değil. Biraz dengeyi bulmak ve oyuncuların bizim istediklerimizi sahaya yansıtmaları idmanlarla olacak.”

“EKSİK OYNAMAYACAĞIZ”

“Gedson Fernandes’in cezasıyla ilgili konuşursak… Eksik oynamayacağız. Benim için önemli olan takım.  Gedson’un yerine biri oynayacak ve benim istediklerimi yaparsa sıkıntı olmayacak.  Bireysel olarak sorulan sorulara cevap vermiyorum. Futbolcuların bireysel performanslarını bire bir konuşuyorum. Benim tarzım bu.”

“TAYYİP TALHA’NIN KADRODA OLMAMA SEBEBİ…”

“Tayyip Talha daha iyiye gidiyor. Fiziksel olarak daha iyi duruma gidiyor. Tamamen fiziksel durumuyla alakalı kadroda olmaması. Şu anda Necip ve Colley oynuyor stoperde. Biliyorsunuz iki stoperle oynuyoruz”

“TARAFTARA HAK VERİYORUM”

“Kazanma alışkanlığını elde etmek çok önemli. Yemeden atmayı daha iyi başarıyoruz. Daha göze hoş gelen futbol görmek istiyor herkes. Taraftara bu konuda hak veriyorum. Oyuncularım bu konuda daha iyisini verecektir ilerleyen zamanlarda.”

“KADRODAKİ HER OYUNCU İLK 11 OYUNCUSUDUR”

“İdmanlarda uzun süre tam takım olamadık. Kısa süre önce beraber çalışmaya başladık. İdmanlar çok önemli. Sezon öncesi kampı olsa fiziksel ve taktiksel olarak bazı şeyleri deneriz. Bu anlamda o mantaliteyi oturtmak zor oldu. Beşiktaş’ın kadrosundaki her oyuncu ilk 11 oyuncusudur. İlk 11 idman performansına göre değişebilir.”

“ABOUBAKAR KENDİSİNİ BEŞİKTAŞ’A AİT HİSSEDİYOR”

“Aboubakar fiziksel olarak kötü olsa dünkü maçın kadrosunda olmazdı. Aboubakar yüzde yüz Beşiktaş’a ait hissediyor kendisini. Burada bir sıkıntı yok. Kadroya aldığım her oyuncunun kafası ve kalbi buradadır. O yüzden kadroda yer alır zaten”

“TARAFTARDAN RİCA EDİYORUM…”

“Taraftarlar bazen bazı oyunculara karşı tepki gösteriyor. Onlardan rica ediyorum, özellikle stadyumda maç sırasında futbolculara destek versinler. Çünkü onların buna ihtiyacı var.”

“YÖNETİMLE ÇOK İYİ İLİŞKİLERİMİZ VAR”

“Taraftarın ne istediğini biliyorum. Her sezon Beşiktaş kupa kazanmak için oynar. Ben de bir taraftarım. Bu yıl için ligde 3. olmak ve kupayı almak istiyoruz. Önümüzdeki yıl tartışmasız bir şekilde ben şampiyonluk yaşamak istiyorum ve Avrupa’da iyi oynayan bir takım kurmaya çalışıyorum. Şimdiden önümüzdeki yılın planlamasına başladık. Yabancı sınırı 14’ten 12’ye düşecek ve çok fazla Türk oyuncuya ihtiyacımız olacak. Şu an aslında önümüzde bir yol var ve yönetimle çok iyi ilişkilerimiz var. Yönetimle beraber önümüzdeki sezonun kadro planlamasını konuşacağız. İyi iş birliği içinde olacağız. Çok sağlam bir kadroyu sağlam bir temele oturtmamız gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x