Lütfü Savaş ortaya çıktı… Ankara’da Özgür Özel ile görüştü

CHP Parti Meclisi’nin (PM) 10 Ocak’ta aldığı kararla Hatay’ın mevcut büyükşehir belediye Başkanı Lütfü Savaş, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için yeniden aday gösterildi. Savaş, adaylığı açıklandıktan sonra 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Hataylılar tarafından protesto edildi. Adaylığıyla ilgili tartışmalar başlayan Savaş’ın ismi, CHP’nin dün Ankara’da düzenlediği 31 Mart Yerel Seçimler Aday Tanıtım Toplantısı’nda okunmadı. Bu da Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının değiştirilebileceği yorumlarına neden oldu.

GÖRÜŞMEDE KİMLER YER ALDI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, programın ardından bugün CHP Genel Merkezi’nde görüştü. Saat 10.40’ta başlayan görüşme yaklaşık 45 dakika sürdü. Görüşmede CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur ve Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki de bulundu. Lütfü Savaş görüşmenin ardından açıklama yapmadan Genel Merkez’den ayrıldı.

ÖZGÜR ÖZEL BU SABAH NE DEDİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bu sabah katıldığı bir televizyon programında Lütfü Savaş ile ilgili soru üzerine, “Cumartesi günü gece anket geldi. Lütfü Bey’i aradık. Lütfü Bey’e ulaşamadık. Pazar sabahı arkadaşlarımız görüştü, görüşemedik. Bugün sabah birazdan Sayın Lütfü Savaş ile de oturup konuşacağım. Elimizdeki anketi Lütfü Bey ile de paylaşacağım. O anket şunu söylüyor. Bizim Hatay’da Lüftü Bey’in de desteğiyle Lütfü Bey’in onayıyla birlikte bir alternatif geliştirdiğimiz durumda seçimi alacağımızı gösteriyor. O yüzden Lütfü Beyle de anketi değerlendirerek, diğer partilerle de değerlendirerek… Bir Hatay ittifakına ihtiyaç var.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x