A Milli Takım’a 93 odalı rüya gibi tesis. Fotoğraflar ortaya çıktı

2024 Avrupa Şampiyonası; 14 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihlerinde Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek.

F Grubu’nda yer alan A Milli Futbol Takımımız; ilk maçında C yolu play-off galibiyle 18 Haziran 2024 Salı günü Dortmund’da karşılaşacak. Play-off’taki Gürcistan-Lüksemburg ve Yunanistan-Kazakistan eşleşmelerinin ardından finali kazanacak takım, Türkiye’nin rakibi olacak. Milli takım, gruptaki ikinci maçını 22 Haziran 2024 Cumartesi günü Portekiz ile yine Dortmund’da, üçüncü karşılaşmasını ise 26 Haziran Çarşamba günü Çekya ile Hamburg’da oynayacak.

A Milli Futbol Takımı’nın merkez kamp yeri olarak kullanacağı tesis belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Ay-Yıldızlılar, Barsinghausen kenti yakınlarındaki Sporthotel Fuchsbachtal’da konaklayacak ve antrenmanlarını da burada gerçekleştirecek.

Aşağı Saksonya Eyalet Futbol Federasyonunun sahibi olduğu ve federasyonun spor akademisini de barındıran 93 odadan oluşan tesiste, nizami ölçülerde birer doğal ve suni çim saha, bir küçük saha, kapalı spor salonu, fitness salonu ve kapalı havuz ile içerisinde bowling salonuna sahip bir hobi alanı ve toplantı salonları bulunuyor.

Ayrıca otelin kontrolündeki 4 antrenman sahasından oluşan ilave bir tesis de otelin 5 kilometre uzağında yer alıyor.

Hannover Havalimanı’na 25 kilometre uzaklıktaki Sporthotel Fuchsbachtal, turnuva süresince yalnızca milli takım kafilesine hizmet verecek. Tesiste başka misafir konaklamayacak.

Öte yandan tesis, millilerin grubunda oynayacağı statlara 2 saatlik mesafede bulunuyor. Bu sayede ay-yıldızlılar maçlarına kara yolu ile seyahat edecek, müsabakaların bitiminin ardından tesislere dönecek ve daha uzun dinlenme imkanı bulacak.

Sporthotel Fuchsbachtal, bugüne kadar önde gelen birçok millî takıma ve kulüp takımına kamp çalışmaları için ev sahipliği yapmış olması özelliğiyle de ön plana çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x